13kolo 13/14

13.kolo (dohrávka) – ,,6-bodový,, zápas zvládnutý

V dohrávke 13.kola na nás čakal silný súper a prenasledovateľ v boji o prvé miesto PISTOLERS CELULÓZKA ,,A,,.

Zápas začal z oboch strán opatrne a vyrovnane ako sa aj očakávalo. Šance si vytvárali obe mužstvá. V 11.min. po strate lopty a rýchlom ,,brejku,, po peknej akcii a prihrávke od Jozefa Pekaru gólom otvoril skóre Maroš Zadňan a viedli sme 0:1. Zápas pokračoval v dobrom tempe a vyrovnanej hre. Súper si vytvoril v 20min. zápasu šancu, hráčov sme správne nedostúpili a bombou z kraja ihriska vyrovnával strelou pod brvno na 1:1. Na začiatku poslednej minúty sme išli opäť do vedenia keď sa presadil Tomáš Hollý. Vedenie však netrvalo dlho, keď 20 sekúnd pre koncom prvého dejstva sme išli do brejku 3 na 2, no nezakončili sme ho dobre a súper ihneď na to takisto po brejku zrovnal na 2:2. Takýmto výsledkom sa aj skončil prvý polčas.

Do druhého polčasu sme vstupovali s odhodlaním pobiť sa o 3body. No už v prvej minúte druhého dejstva nás schladil súper, keď sa útočník Pistolerov obtočil okolo obrancu a zvýšil skóre na 3:2 pre Pistolers. Od tej chvíle sme museli začať ešte viac útočiť a súper hrozil z rýchlych protiútokov. V 38.min. po asistencii nášho brankára peknou strelou vyrovnával opäť Tomáš Hollý a razom bolo skóre prijateľnejšie – 3:3. Pokračovali sme v útočnej hre, súper začal nakopávať a vyhadzovať lopty na vysunutého útočníka, no tieto situácie sme aj s prispením brankára a jednej tyčky zvládli. Vykúpenie pre nás zariadil 3minúty pred koncom po krásnej prihrávke Jozefa Pekaru opäť Tomáš Hollý, ktorý si položil brankára súpera a krásnym lobom zabezpečil víťazstvo BARSY – 3:4.

Ťažký zápas sme zvládli a vytvorili si 5-bodový náskok na čele tabuľky. Aj keď do konca sezóny ostáva ešte 7 zápasov, súťaž máme dobre rozohranú a treba sa pobiť o postup do I.ligy.

Sezóna 2019/2020 sa plánuje dohrať

Všetky ligy stoja, buď majú prestávku alebo boli predčasne ukončené a uzavreté. Teda okrem tých v Bielorusku. 🙂 Našu JOMA Futsalovú Žirafa Ligu Žilina, v sezóne 2019/20, plánujeme dohrať. Časovo bola dobre rozbehnutá, za normálnych okolností by sa opäť odohral aj pohár, tradične v mesiacoch máj a jún. Tie ale teraz budú patriť ligovým súbojom. Pri krajne […]

Sezóna PRERUŠENÁ

Je to nepríjemné rozhodnutie, ale musíme byť zodpovední. Voči vám, voči sebe navzájom. Od utorka 10. marca 2020 budú prerušené všetky súťažné stretnutia: JOMA Futsalová Žirafa Liga Žilina Hokejbalová Žirafa Liga Žilina UNIHOC Florbalová Žirafa Liga Žilina Mestská Volejbalová Žirafa Ligy Týka sa to nielen ligových duelov, ale aj tréningového procesu, priateľských/prípravných zápasov. Pozastavenie platí až do […]