O NÁS

BARSA sa narodila ako neplánované dieťa:) Na začiatku všetkého stáli traja chalani, ktorí mali ísť hrávať spolu so siedmimi “chasňami” zo Žiliny. Osud však zariadil všetko inak.

Po stroskotaní nádejného projektu prišla na rad myšlienka založiť si vlastné mužstvo, ktorá sa nakoniec premietla do reality. Ideme hrať, ale aký názov budeme mať? Už roky sme hrávali spolu rekreačne malý futbal a vždy po peknej akcii zakončenej gólom sme si len tak zakričali “BARSA”. Tak sme sa rozhodli, že to bude to “pravé orechové” pre náš klub. Názov BARSA sme si dali schválne, veď kto by chcel platiť nejaké pokuty za kopírovanie ochrannej značky BARCA:)))

Prvá sezóna nebola zlá, len sme v nej nemali dostatok šťastia. Hlavne strach a neskúsenosť nám často krát zväzovali nohy pri rozhodujúcich okamihoch zápasov. Skončili sme na 9. mieste, no v hlavách vládla spokojnosť a hlavne odhodlanosť v ďalšej sezóne sa pobiť o lepšie umiestnenie. A tak sa aj stalo.

V 2. ročníku našej existencie sme suverénnym spôsobom vyhrali IV. ligu a patrične oslávili náš postup. Do III. ligy sme vstupovali s pokorou a predsavzatím hrať v pokojných vodách stredu tabuľky. Všetko sa však vyvinulo inak. Po odohratí všetkých zápasov sme figurovali na 3. priečke a tak nás čakala baráž. Povedali sme si, že v nej nemáme čo stratiť. Keď sme sa dostali tak ďaleko, tak to skúsme..vyšlo to a tak sme okúsili aké to je zahrať si aj II.ligu.

Momentálne sme účastníci I.ligy, takže sme si splnili sen a postupne sa prepracovali zo IV.ligy až do najvyššej 🙂

Keďže “Žirafa” sa hrá v období október – máj a počas letných mesiacov by nás asi nebavilo len sedieť na zadkoch, tak “trénujeme” v Mestskej lige vo futsale v Rajci.

To bol v skratke príbeh našej BARSY..klubu, o ktorý sa snažíme starať najlepšie ako vieme.