Víťaz ligy 2013/14

!!! Sezóna 2013/2014 zvládnutá – obsadili sme 1.miesto !!!

Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou a BARSA si ako celkový víťaz II.DFŽL 2013/2014 zahrá v novej sezóne 2014/2015 PRVÚ LIGU! Treba povedať, že celkové prvenstvo je zaslúžene, nakoľko sme boli istým víťazom už 3 kolá pred koncom.

Kto by to bol na začiatku sezóny povedal? Na začiatku sme mali cieľ umiestniť sa v hornej časti tabuľky. Išli sme pomaly od zápasu k zápasu, bez zbytočne veľkých cieľov, s tým sústrediť sa vždy na konkrétny zápas. Takto sme si pomaly pripisovali body, úspešne sme zvládali aj ťažké zápasy, kde sme neraz prehrávali. Ako to už býva, aj na nás prišla po čase herná kríza, kde sme sa v zápasoch len čudovali, či sme to fakt my a čo sa to s nami stalo. No aj toto obdobie pominulo opäť sme sa vrátili k dobrým výkonom. V polovici súťaže keď sme boli na čele sme si povedali, že postup je fakt reálny a bola by to škoda nezabojovať a nevyužiť takto dobre rozohranú sezónu. Pár krát nám do kariet zahrali asi naši súperi, keď zakopli a stratili body, alebo sa o ne obrali navzájom. Pár zápasov pred koncom sezóny sme mali náskok, ktorý sme aj potvrdili ďalšími výhrami a tri kolá pred koncom sme už boli istý víťaz II. DFŽL v Žiline.

V sezóne 2013/2014 treba vyzdvihnúť celý kolektív. Mužstvo bolo dobre vyvážené na každom poste, či v útoku, obrane alebo v bráne. Ak niekto na zápas nemohol prísť, či už kvôli zraneniu, chorobe alebo práci, vždy bola adekvátna náhrada.

Ak sa na sezónu pozrieme trochu konkrétnejšie, tak najviac odohraných zápasov v sezóne má Karol Židek, ktorý sa ako správny kapitán zúčastnil na 21 zápasoch z celkového počtu 22 odohraných stretnutí. Najlepších strelcoch máme dvoch, a to Tomáša Hollého a Filipa Rybára, ktorí obaja vstrelili po 31 gólov. Najlepším nahrávačom sa stal Tomáš Hollý s 18-timi gólovými prihrávkami a takisto tento hráč vyhral klubovú tabuľku užitočnosti s celkovým počtom 49 bodov za 31 gólov a 18 prihrávok. (podrobné štatistiky celej sezóny ešte uvedieme neskôr)

Sezónu treba ešte oficiálne ukončiť, prevziať si ocenenia a poriadne tento úspech osláviť. Treba povedať, že máme za sebou ďalší úspešný ročník pod značkou BARSA a snáď to nie je posledný úspech :o)) Aj keď nás v novom ročníku preveria mužstvá už s trochu vyššou kvalitou, niektoré dokonca hrajúce aj OPEN LIGU, verím, že budeme minimálne vyrovnaným súperom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Releated

Sezóna 2019/2020 sa plánuje dohrať

Všetky ligy stoja, buď majú prestávku alebo boli predčasne ukončené a uzavreté. Teda okrem tých v Bielorusku. 🙂 Našu JOMA Futsalovú Žirafa Ligu Žilina, v sezóne 2019/20, plánujeme dohrať. Časovo bola dobre rozbehnutá, za normálnych okolností by sa opäť odohral aj pohár, tradične v mesiacoch máj a jún. Tie ale teraz budú patriť ligovým súbojom. Pri krajne […]

Sezóna PRERUŠENÁ

  Je to nepríjemné rozhodnutie, ale musíme byť zodpovední. Voči vám, voči sebe navzájom. Od utorka 10. marca 2020 budú prerušené všetky súťažné stretnutia: JOMA Futsalová Žirafa Liga Žilina Hokejbalová Žirafa Liga Žilina UNIHOC Florbalová Žirafa Liga Žilina Mestská Volejbalová Žirafa Ligy Týka sa to nielen ligových duelov, ale aj tréningového procesu, priateľských/prípravných zápasov. Pozastavenie platí až do […]